Preteky Okolo Paríža vyhral Nemec Degenkolb, M. Velits 36.

13.10.2013 Celý región

Tours 13. októbra (TASR) - Nemec John Degenkolb vyhral nedeľné cyklistické preteky Okolo Paríža. Za jazdcom tímu Argos - Shimano skončili po 235 kilometroch z Authon-du-Perche do Tours Dán Michael Morkov (Saxo Bank - Tinkoff) a Francúz Arnaud Demare (FDJ).

O víťazovi, ktorý prišiel do cieľa v čase 5:29:19 h, rozhodol záverečný špurt. Jediný slovenský zástupca Martin Velits (Omega Pharma - Quick Step) skončil na 36. mieste v rovnakom čase ako víťaz.

výsledky:
1. John Degenkolb (Nem./Argos-Shimano) 5:29:19 h, 2. Michael Morkov (Dán./SaxoBank-Tinkoff), 3. Arnaud Demare (Fr./FDJ), 4. Tyler Farrar (USA/Garmin Sharp), 5. Michael Van Staeyen (Belg./Topsport Vlaanderen-Baloise), 6. Heinrich Haussler (Austr./IAM Cycling), 7. Samuel Dumoulin (Fr./AG2R La Mondiale) 8. Jon Aberasturi (Šp./Euskaltel-Euskadi), 9. Ioannis Tamouridis (Gr./Euskaltel-Euskadi), 10. Niki Terpstra (Hol./Omega Pharma-Quick Step), 36. Martin VELITS (SR/Omega Pharma-Quick Step) všetci rovnaký čas ako víťaz